Ofis+

Sanal Ofis Nedir?

Sanal ofis, yeni nesil ve şirket kuruluşu için en prestijli ofis çözümüdür. İşletmelerin faaliyetlerini yürütmek için gereksinim duyduğu unsurlardan birisi ofistir. Ofisler farklı iş alanlarına göre farklılaşabilir. Ancak günümüzde bu farklılaşma yeni bir boyuta sahip: Geleneksel ofis ve sanal ofis ayrımı. Artık fiziki bir alanı ifade eden geleneksel ofisler dışında işlerin aksamadan yürütülebileceği sanal ofisler de var. Peki günümüz dünyasının yeni çözümlerinden biri olan sanal ofis nedir, sanal ofisin avantajları nelerdir?

sanal ofis yasal mı

Sanal Ofisin Avantajları

Sanal ofis, esnek çalışma düzenine sahip işletmelere hizmet, faaliyet alanı ve teknoloji sağlayan bir uygulamadır. Böylece işletme sadece kendisinin kullanacağı geleneksel bir ofise sahip olmadan ya da geleneksel bir ofis kiralamadan işlerini profesyonel bir adreste yürütebilir. Sanal ofisler işletmelere hem kurumsal iş adresi, hem de operasyonel destek sağlar. Operasyonel destek telefonlarınızın karşılanıp size yönlendirilmesi, posta ve kargo takibi, ziyaretçilerinizin karşılanması ve ağırlanması gibi birçok faaliyeti kapsar.

Sanal ofis özellikle şirket kurmak isteyen girişimciler için oldukça avantajlıdır. Örneğin şirket kuruluşu aşamasında resmi olarak bir adres gösterilmesi gerekir ve sanal ofisler girişimcilere prestijli bir adres sunar. Kuruluş aşamasındaki evrak trafiği, posta ve kargo işlemleri de sanal ofis uygulaması sayesinde sizin için yük olmaktan çıkar. Bu hizmetlere ek sanal sekreter hizmetinden de yararlanabilirsiniz.

Sanal Ofis Yasal Mı?

Sanal ofislerin yasal olup olmadığı kimi zaman girişimcilerin ya da işini geleneksel duvarların dışına taşımak isteyenlerin aklını kurcalar. Ancak bu sorunun yanıtı basitçe “evet”tir. İşyeri olarak sanal ofis kullanmak Türk Ticaret Kanunu hükümlerine göre yasaldır. Kanunlarda iş yeri adresinin sanal ofis olmasını engelleyen hükümler bulunmamaktadır. Bu noktada öne çıkan detay, resmi kurumların ve işinizle bağlantılı tarafların size ulaşabilecekleri iletişim kanallarını oluşturmanız ve adresleri belirlemenizdir.

sanal ofis nedir

Ev mi, Sanal Ofis mi?

Home ofis çalışıyorsanız ev adresini de şirketinizin adresi olarak gösterebilirsiniz. Fakat evinizi iş adresi gösterebilmek için birçok koşulun sağlanması gerektiğini aklınızda bulundurmalısınız. Öncelikle ev sahibi değilseniz ev sahibinizin onayını almalısınız. Apartman dairesini iş adresi olarak göstermek istiyorsanız, sizinle birlikte aynı apartmanda yaşayanların her birinin onayı gerekir. Ayrıca evinizin büyüklüğüne bağlı olarak belirli bir bölümü çalışma alanı olarak belirlemeli ve çalışmaya uygun hale getirmelisiniz. Evinizi işyerinize çevirmek, kira bedelinden belirli bir tutarı stopaj vergisi olarak ödemenizi de gerekli kılar. Son olarak şirket adresinin kartvizitinizde veya web sitenizde ev adresi olarak görünmesi kurumsallığa gölge düşürecektir. Tüm bunlar bir arada düşünüldüğünde sanal ofisin avantajları daha fazla öne çıkar.

Ofis+, yeni iş kurmak isteyenler ya da esnek çalışma saatleri nedeniyle geleneksel bir ofise gerek duymayanlara hitap eder. İstanbul, İzmir, Ankara ve Mersin’de prestijli iş adresleri ile hizmet veren ofis+, sanal ofis ve sanal sekreter uygulamaları ile çalışmalarınızın aksamadan yürütülmesini sağlar. Siz de avantajlı sanal ofis fiyatları sayesinde profesyonel bir hizmete sahip olabilirsiniz.  Sanal ofis nedir sorusuna daha detaylı yanıt alabilmek veya teklif almak için sanal ofis sayfamızı ziyaret edebilir veya 0850 432 52 62 nolu numaramızdan bizi arayabilirsiniz.

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle